ОСКАРЖЕННЯ ПРОЦЕНТІВ ТА ШТРАФІВ ЗА КРЕДИТОМ

ОСКАРЖЕННЯ ПРОЦЕНТІВ ТА ШТРАФІВ ЗА КРЕДИТОМ

Адвокатське об’єднання «ПЛЕНУМ» звертає увагу на позитивну судову практику у спорах з ПриватБанком: відтепер сплачувати незрозумілі нарахування та штрафи не доведеться.

Єдиний державний реєстр судових рішень насичений великою кількість судових справ, в яких ПриватБанк позивається до фізичних осіб про стягнення грошових коштів за картковими кредитами, які набрали своє популярності серед українців за доступністю та швидкістю отримання.

Споживачі при отриманні карткових кредитів, підписуючи анкети-заяви про приєднання до умов та правил надання банківських послуг, повідомлялися банком про необхідність ознайомлення з Умовами та правилами надання банківських послуг АТ КБ «ПриватБанк», розміщених на сайті банку, згідно з якими банк самостійно може встановлювати та змінювати кредитний ліміт та умови кредитування клієнтів. Часто громадяни не ознайомлюючись які умови прописані в такому документі починали користуватись встановленим лімітом коштів, а головне – допускати порушення зобов’язань визначених банком, як результат отримуючи позовні заяви із сумами значно більшими за тіло кредиту, які включали в себе проценти за користування кредитом та штрафні санкції.

В Постанові від 03.07.2019 р. у справі №342/180/17 Велика Палата Верховного Суду нарешті висловилась з приводу одностороннього визначення ПриватБанком правил та умов надання кредитних коштів за картковими кредитами.

Суд став на захист споживачів, вказавши на відсутність правових підстав нараховувати банком проценти та штрафні санкцій без письмового узгодженого сторонами документу, в якому б сторони визначили умови надання кредитних коштів. Так звані анкети-заяви про приєднання до умов та правил надання банківських послуг, без конкретизації умов кредитування є недостатнім документом у розумінні цивільного законодавства, що дає правову визначеність укладеного кредитного договору.

Зокрема суд зауважив, що пересічний споживач банківських послуг з урахуванням звичайного рівня освіти та правової обізнаності, не може ефективно здійснити свої права бути проінформованим про умови кредитування за конкретним кредитним договором, який укладений у вигляді заяви про надання кредиту та умов та правил надання банківських послуг, оскільки умови та правила надання банківських послуг – це значний за обсягом документ, що стосується усіх аспектів надання банківських послуг та потребує як значного часу, так і відповідної фахової підготовки для розуміння цих правил тим більше співвідносно з конкретним видом кредитного договору.

За таких умов суд відмовив ПриватБанку у стягненні із споживача процентів та штрафних санкцій за картковим кредитом.

Будьте обачливі, звертайтесь за кваліфікованою правовою допомогою коли ситуація вимагає цього.

З повагою,

Старший партнер АО «ПЛЕНУМ»
Стеченко Ярослав

Стеченко Ярослав | 22.07.2019

Зв'яжіться із нами

Ми не завжди знаходимося в офісі, але ми завжди на зв'язку. Ви можете зателефонувати або написати в режимі 24/7 і домовиться про зустріч з командою Адвокатського об'єднання "Пленум".

Замовити зворотній дзвінок

Дякуємо, найближчого часу ми Вам зателефонуємо